Patent Sicury

Osiągnięto pełnię boomu ekonomicznego, Włochy szybko się zmieniały: innowacja była kluczem do rozwoju, dlatego Vimar wynalazł coś zupełnie nowego. Ta idea zrewolucjonizowała bezpieczeństwo instalacji elektrycznej oraz system bezpiecznych gniazdek: mechanizm, który zamykał się automatycznie po wyjęciu wtyczki i chronił przed przypadkowym kontaktem z częściami pod napięciem.

Stało się to standardem na rynku

Patent został złożony 15 marca 1968 r., ale wkrótce firma zezwoliła na bezpłatne stosowanie go przez wszystkie podmioty gospodarcze w sektorze. W ten sposób wynalazek firmy Vimar stał się standardem rynkowym, a życie dzieci i ich rodziców nieco bezpieczniejsze.

Lecz kontynuowano badania

W 1975 roku Vimar złożył pierwszy parent na gniazdo wielofunkcyjne: Bpresa, uniwersalne gniazdo, które umożliwiało używanie wtyczek różnych standardów. To rozwiązanie odpowiadało na ewolucję co raz bardziej otwartego rynku.

ASTAT Sp. z o.o., 60-451 Poznań, ul. Dąbrowskiego 441, tel. +48 618488871, fax +48 618488276, info@astat.com.pl, www.vimarpolska.pl
VIMAR: osprzęt elektroinstalacyjny, system automatyki domowej, łączniki, gniazda, chronotermostaty, wideofony, CCTV, automatyka dla sektora mieszkań oraz usług.