Odkąd Orlando Miozzo założył firmę w 1954, Elvox stał się jednym z głównych graczy w branży interkomów, a następnie w sektorze systemów wideofonów. Miozzo był ambitnym i inteligentnym człowiekiem, który potrafił wykorzystać swoją wiedzę techniczną i doświadczenie do wprowadzenia firmy na rynek. Miał determinację potrzebną, aby poradzić sobie z zmianami oraz rozwojem typowym dla włoskiej ekonomii w latach '50.

W latach '60 wzrost wytwarzania doprowadził do częstych zmian w zakładach produkcyjnych i otwarcia oddziału w Mediolanie. Możliwość zaprezentowania innowacyjnych produktów na największych targach pozwoliła firmie Elvox wejść na rynki zagraniczne.

Lata '70 rozpoczęto z nowymi wyzwaniami oraz możliwościami. Jako pierwszy stworzono system wideofonów (produkt, który został rozwinięty we Włoszech i później rozprowadzony po całym świecie). To były decydujące lata rozwoju firmy Elvox, która podwoiła liczbę pracowników i potroiła swój obrót handlowy. W rezultacie na początku lat '80 przedsiębiorstwo postanowiło przyjąć strukturę korporacyjną, która lepiej spełniała wymagania i tendencję rozwoju oraz pozwoliła na powstanie spółki akcyjnej.

Podążając za nowymi pomysłami związanymi z rozwojem produktów, strategią oraz kierunkiem handlu, lata '90 były punktem zwrotnym w historii firmy Elvox. Jako lider w sektorze systemów wideofonów, firma rozpoczęła ustalanie silnej pozycji w branży systemów automatyki i bezpieczeństwa. Pod koniec dekady nowe możliwości rynkowe pozwoliły na wejście do świata telefonii. Powstanie nowej przestrzeni takiej jak CCTV oraz zwiększenie inwestycji w badania i rozwój umożliwiło firmie na poszerzenie zakresu urządzeń, wliczając zintegrowane zarządzanie oraz sterowanie w przestrzeni mieszkalnej, komercyjnej, przemysłowej i publicznej dzięki połączeniu produktów wejść drzwiowych z gamą sterowników do zastosowań domowych.

W 2011 roku Elvox została wykupiona przez Vimar, lidera produkcji materiałów elektrycznych, systemów automatyki mieszkaniowej i budynkowej, który działał na rynku od 65 lat. To zapoczątkowało istnienie grupy Vimar, dużej organizacji włoskiej z rozbudowanym katalogiem produktów, zdolnej do pokrycia potrzeb wszystkich instalacji dzięki kompletnej ofercie rozwiązań wewnętrznych i zewnętrznych.

ASTAT Sp. z o.o., 60-451 Poznań, ul. Dąbrowskiego 441, tel. +48 618488871, fax +48 618488276, info@astat.com.pl, www.vimarpolska.pl
VIMAR: osprzęt elektroinstalacyjny, system automatyki domowej, łączniki, gniazda, chronotermostaty, wideofony, CCTV, automatyka dla sektora mieszkań oraz usług.