Oferta firmy Vimar jest nieustannie poszerzana o nowe, inteligentne urządzenia zdolne do pokrycia kolejnych potrzeb każdego domu. Nowe urządzenia Plug&Play umożliwiają stworzenie całkowicie nowego systemu automatyki domowej lub przekształcenie tradycyjnej instalacji elektrycznej w system małej automatyki domowej skupiony na sterowaniu oświetleniem i elektrycznymi roletami. Do największej zalety należy brak potrzeby specyficznego programowania.

Oznacza to, że dzięki nowym urządzeniom Vimar, nawet bez jakiegokolwiek systemu automatyki domowej, można skorzystać z zalet technologii Plug&Play. Dla przykładu, istnieje możliwość pojedynczego, centralnego systemu sterowania całym oświetleniem w domu, zasłonami oraz roletami. Możliwe jest też uwzględnienie tych funkcji w szerszym scenariuszu, który w zintegrowany sposób steruje wieloma czynnościami. Podnoszenie rolet lub też wyłączanie świateł i opuszczanie rolet: decyzja zależy od użytkownika, a wszystko dzięki prostemu systemowi poleceń.

Niezależnie od instalacji w systemie "z punktem gwiazdowym" lub "dystrybucyjnym", w istniejącym budynku czy w remontowanym, w mieszkaniu czy małym obiekcie handlowym - urządzenia Plug&Play oferują wiele zalet.

Prostota przede wszystkim. Pod względem montażu: nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza techniczna, ponieważ wszystko, co trzeba zrobić, to podłączyć przyciski do wejść i obciążenia do wyjść. Prostota tworzenia systemu operacyjnego, gdyż urządzenia prekonfigurowane ułatwiają pracę instalatora. Również prostota konserwacji, która jest szybka i dokonywana w jednym miejscu: w głównej jednostce sterującej.

Inną zaletą urządzeń Plug&Play jest ich elastyczność, ponieważ jak wspomniano powyżej, mogą być zastosowane w istniejących systemach lub w systemach w przebudowie, zarówno w zastosowaniu mieszkaniowym lub komercyjnym.

Największą zaletą jest możliwość rozbudowy systemu. Prekonfigurowane urządzenia przeznaczone są w pierwszej kolejności do kontroli oświetlenia oraz systemu rolet, ale mogą być również zintegrowane z systemem automatyki domowej By-me i w ten sposób poszerzyć funkcjonalność systemu.

Niewielki krok dzieli opisaną sytuację od rzeczywistego systemu sterowania podłączonego całkowicie do jednego punktu. Wszystko, co konieczne, to wybór spośród wielu opcji w katalogu Vimar, konfiguracja całego układu i gotowe! Kontrola, komfort, bezpieczeństwo oraz efektywność energetyczna zostaną połączone dzięki jednej technologii, która jest w równym stopniu inteligentna co intuicyjna.

 

Uzyskaj więcej informacji o urządzeniach i karty katalogowe oferowanych produktów:
01470 - wielofunkcyjny moduł automatyki 9WE 8WY, przekaźniki
01475 - moduł automatyki domowej 3WE 3 WY, LED
01476 - moduł automatyki domowej 2WE 3WY (1pusty+2LED)
01477 - moduł automatyki domowej 2WE 3WY (1przekaźnik+2LED)

 

Opublikowane 15/03/2016

ASTAT Sp. z o.o., 60-451 Poznań, ul. Dąbrowskiego 441, tel. +48 618488871, fax +48 618488276, info@astat.com.pl, www.vimarpolska.pl
VIMAR: osprzęt elektroinstalacyjny, system automatyki domowej, łączniki, gniazda, chronotermostaty, wideofony, CCTV, automatyka dla sektora mieszkań oraz usług.